Lodní pytle a vodácké vaky HONZA.

Praktické, bezpečné, vodotěsné, odolné proti oděru. 

Doplnili jsme skladové zásoby lodních pytlů a vodáckých vaků na letošní sezónu 2022 .

 

Varianta Expedition Plastel nabízí:

  • Možnost sepnutí přezkami nahoře i po stranách                                                                                                  ​
  • Bederní popruh     
  • Hrudní popruh, aby lodní vak neklouzal z ramen
  • Gumičky pro externí přichycení další bagáže

Na našem trhu najdete různé lodní pytle a i menší vodácké vaky. Část jich je dovážená z Číny, kvalitnější jsou díky naší dlouhodobé vodácké tradici, vodácké vaky tuzemské. Dlouhodobě jsme testovali v naší půjčovně používané materiály. Řada slabších materiálů, většinou jsou takové lodní pytle a  vodácké vaky prodávány pod označením LITE, začne mít po roce užívání potíže s průsakem a zajištěním stoprocentní vodotěsnosti. Kupujete-li si takový lodní pytel, je to vybavení na několik použití. Vodáci, kteří jezdí na vodu každý rok potřebují vodácké vaky pevnější. Pro dlohodobé používání se hodí nejlépe lodní pytle svařované z CORTEXU nebo PLASTELU. Důležitou součastí každého dobrého lodního vaku je i plastová lišta, přes kterou se vak zarolovává a dosáhle se rolování přes ostrou hranu lepší vodotěsnosti.

 

 

                   Lodní pytel, vodácký vak HONZA                  

                          

Jak poznat, kdy je lodní pytel vodotěsný?

Podobnou otázku si jistě kladlo mnoho nešťasníků, kteří po špatném zarolování nebo zakoupení nekvalitního lodního vaku šušili v lepším případě své oblečení, v horším i své doklady a peníze. Nejjednodušším způsobem je zarolování vaku přes plastovou hranu na nejméně tři otáčky. Potom vak přezkoušíme tím, že jej zmáčkneme, neuchází-li z vodáckého vaku vzduch ven, nepoteče vám ani voda dovnitř.

Zásady používání lodních vaků a vodáckých pytlů.

♦ Zkontrolujte zarolování vodáckého vaku, používejte nejméně tři otáčky.

♦ Do lodního pytle nepatří nápoje v plechovkách, ani ve skle. Neopatrnou manipulací často podobný nápoj zničí obsah vodáckého vaku.

♦ Dejte si pozor na ostré hrany v zabaleném lodním pytli. O ostrou hranu můžete lodní pytel velice rychle při manipulaci prošoupat.

♦ Nevozte plné vodácké vaky na větší vzdálenosti v lodích na vleku. Dlohodobé chvění na vleku způsobuje opět prošoupání lodního pytle v nějakém ohybu.

♦ Vodácké vaky nesušte u ohně, PLASTEL ani CORTEX nesnese teploty nad 100 stupňů Celsia. 

♦ Plně naložené velké lodní pytle zvedejte za obě uši. Prudkých trhnutím za jednou ucho plně naloženým vodáckým vakem, při nahazování na záda, může dojít k poškození jeho těsnosti.

 

Vodácký barel 42l. 

 

V našem obchodě také zakoupíte oblíbený vodácký barel s širokým, vysokým hrdlem, svým rozměrem ideální do všech druhů kanoí.

 

 

V současné době prodávané barely jsou vodě a prachu odolné. Jejich nepropustnost zajišťuje gumový Ó kroužek umístěný ve víku barelu a hladká rovná dosedací plocha na hrdle barelu. Pokud má barel správně zašroubované víčko, nemá poškozený gumový Ó kroužek nebo dosedací plochu na hrdle barelu, je barel vodotěsný.

Na trhu jsou dostupné barely od 3,6 litru do 55 litrů. Malé barely nahradí malé lodní pytle a poslouží jako ochrana na doklady, peníze a jiné cennosti. Do velkých padesátilitrových barelů se již zabalíte i na víc dní. Jsou i větší, které se používají na transport různých sypkých materiálů a někteří vodáci je používají.

Vodácký barelVodácký barel                                                

            3,6 l                                                                          6,4 l

 

 

Vodotěsná pouzdra

V dnešní době je běžné brát si s sebou na vodu mobilní telefon, tablet apod. Technologie pokročily a již není problém mít tyto výdobytky stále při sobě.

Stejně jako v oblasti lodních pytlů a vodáckých vaků je dnes na trhu mnoho rozličných vodotěsných pouzder. Od malých plastových pouzder na krk na cigarety, drobné cennosti nebo peníze, mapníky, pouzdra na doklady, telefony a v dnešní době i na tablety. 

Nejlevnější pouzdra a mapníky mají podobný systém uzavírání jako lodní pytle. Několik otáček horní hrany a v tomto případě fixace např, pomocí suchého zipu. Dražší pouzdra potom mají kvalitnější silnější PVC a sofistikovanější uzávěr, který zajistí nejen vodotěsnost, ale i vyšší životnost při častějším užívání, protože časté zamotávání v prvním případě vede k namahání pouzder v ohybech a je zde vyšší riziko prasknutí pouzdra v namáhaných ohybech.

Vodácké pouzdro SeawagVodácké pouzdro YATEVodácké pouzdro AquapacObal Yate na tablet